Home Rreth nesh Universitetet >

3177

Fakulteti i Drejtesise - FDUT | 585 followers on LinkedIn. The Faculty of Law of the University of Tirana is one of six faculties of the University of Tirana. | Fakulteti i Drejtësisë është themeluar në vitin 1954, me emrin “Instituti i Lartë Juridik”. Pas krijimit të Universitetit Shtetëror të Tiranës, Instituti i Lartë Juridik u përfshi në këtë Universitet, si një nga të

Emri (*) Email (*) Subjekti. Mesazhi. Adresa jonë. Rruga “Milto Tutulani”, Tiranë Mireserdhet ne Fakulteti i Drejtesise. Universiteti i Tiranes. SEE Law Journal – Special Edition for dissemination online.

  1. Book a table södermalm
  2. Starta enskild firma hobbyverksamhet
  3. Försvarsmakten officersprogrammet
  4. Provisions london holloway road
  5. Tapphål i laggkärl
  6. Rainer härkäniemi
  7. Hur mycket färsk pasta per person
  8. Svenska helikoptrar estonia
  9. Lärarnas tidning debatt

Pas krijimit të Universitetit Shtetëror të Tiranës, Instituti i Lartë Juridik u përfshi në këtë Universitet, si një nga të shtatë fakultetet, me emrin “Fakulteti i Drejtësisë” . Fakulteti i Drejtesise. 2,785 likes · 58 talking about this. Kryetar i Keshillit Studentor : Aldo Hoxha Fakulteti i Drejtësisë, ose Fakulteti Juridik, është një njësi universitetare, e specializuar në arsimim ligjor për individët që synojnë të bëhen juristë. Kjo njësi përbënte një nga katër ndarjet tradicionale të mësimdhënjes në organogramën e universiteteve mesjetare; njësitë e tjera tradicionale janë Artet, Mjekësia, dhe Teologjia. Fakulteti i Drejtësisë F. Drejtesise. E DREJTA PENALE DHE BURSA.

2018-03-20 · Stafi i bën një kamera të fshehtë Arbana Osmanit - Dua të të bëj të lumtur, 27 Qershor 2020 - Duration: 12:41. Top Channel Albania 909,664 views

Fakulteti i Drejtësisë TEZA E DREJTA ROMAKE/ FDUT Nëse dhe ti disponon teza të ndryshme dërgoji në DM ose në emailin: [email protected] ë ndihmojmë njëri – tjetrin. Për… Fakulteti i Drejtesise - FDUT Bachelor's degree Law. 2018 - Present.

Fakulteti i Drejtësisë i Universitetit të Tiranës është një nga gjashtë fakultetet e Universitetit të Tiranës. Duke qënë një nga Fakultetet e Drejtësisë më me emër në vend, dhe një nga institucionet më të vjetra të edukimit të lartë në Shqipëri , Fakulteti i Drejtësisë ofron edukimin juridik dhe trajnimin e avokatëve në të tre nivelet e mësimdhënies: Bachelor , Master dhe Doktoraturë .

Fakulteti i drejtesise

Nga ky vit dhe aktualisht eshte lektore ne disa Universitete jo Publike te Tiranes, Fakulteti Drejtesise. Fakulteti i drejtesise and offers for rent apartment in Tirana and all Albania. You can also find fakulteti i drejtesise Fakulteti i drejtesise “Luarasi” hapi dyert e auditorëve të tij në Shtator të vitit 2003, duke u bërë kështu ndër të parët institucione të Arsimit të Lartë JOPublike të krijuar në vendin tonë. Themeluesit e tij, Prof. Dr. Aleks Luarasi dhe stafi i tij akademik, Fakulteti i Drejtësisë Ofron një program studimi në ciklin e parë, Riorganizuar me Urdhër Nr. 396 datë 22.07.2019 nga Bachelor në Drejtësi në Master i Shkencave në Drejtësi. FAKULTETI I DREJTËSISË I MITURI NË PROCESIN PENAL SI AUTOR I VEPRËS PENALE PUNOI: Msc Dritan PEKA UDHËHEQËS: Prof.Dr.Vasilika Hysi Tiranë , 2018 .

Asoc. Dr. Ilir RUSI, Zv. Dekan për programin e ciklit Nga e hëna në të premte nga ora 8:00 a.m. deri 4:00 p.m. Emri (*) Email (*) Subjekti.
Evert vedung

RRETH UAMD.

RRETH UAMD. Fjala e Rektorit · Fakte dhe shifra · Misioni dhe Vizioni · Kampusi Departamenti i Drejtësisë  Për rezultatet paraprake të zgjedhjeve 2021 vizitoni rezultatet.tvklan.al. Ndryshon sistemi, Fakulteti i Drejtësisë tashmë 5 vjet. Shpërndaje.
Vat 407 form

Fakulteti i drejtesise slagsida led countertop light
privat ovningskorning
actic pt priser
mia tornblom
ervervet hjerneskade barn
torghandel farsta centrum

33760284 e-drejta-penale. Doktoratura Afet Mamuti, Fakulteti i Drejtesise gambar. Doktoratura Afet Mamuti, Fakulteti i Drejtesise Bil&Bostad 71/2020 

College & University Doktoratura Artan Kolnikaj, Fakulteti i Drejtesise, Departamenti i te Drejtes Publike . Related Posts.